Jānis Ķirsis - pilsēta ir kā uzņēmums, kura galvenie akcionāri ir visi iedzīvotāji!

Esmu jūrmalnieks jau 20 gadus. Mācījos Jūrmalas Valsts ģimnāzijā. Mana profesionālā karjera veidojas lielos, starptautiskos uzņēmumos. Sākotnēji tā bija apdrošināšanas nozare, bet šobrīd veiksmīgi turpinās telekomunikāciju nozarē. Kā patiesam savas pilsētas patriotam, man ir vēlme aktīvi iesaistīties pilsētā notiekošajā. Tāpēc arī izlēmu iesaistīties jūrmalnieku partijā „Tev, Jūrmalai” un kandidēt Jūrmalas pašvaldības vēlēšanās 2017. gada 3. jūnijā.

Ja runājam par motivāciju, manuprāt, ir pienācis īstais laiks, lai privātā sektora labākās prakses mēs ieviestu arī pilsētas pārvaldē. Mēs kā sabiedrība vairs nedrīkstam pieļaut nesaimniecisku mūsu Jūrmalas pilsētas pārvaldi. Jebkurā uzņēmumā ir īpašnieks vai vairāki, un šiem saimniekiem nav pieļaujama situācija, ka kāds darbinieks varētu pieņemt savtīgu un uzņēmumam neizdevīgu lēmumu. Skatoties uz mūsu pilsētas pārvaldītājiem, rodas sajūta, ka šeit tādas pašsaprotamas normas nestrādā, jo pilsēta taču pieder visiem. Bet kā mēs zinām, kas pieder visiem, nepieder nevienam. Esmu radis vienmēr pieņemt loģiskus, ar faktiem argumentētus lēmumus, tāpēc vēlos šo nepareizo sistēmu mūsu pilsētā mainīt, lai katrs Jūrmalas deputāts strādātu atbildīgi un saimnieciski, un pieņemtie lēmumi būtu iedzīvotāju interesēs. Beidzot jāsaprot, ka arī pilsēta ir kā uzņēmums, kura galvenie akcionāri ir visi iedzīvotāji, bet deputātiem ir jābūt atbildīgiem darbiniekiem.

Kopš 18 gadu vecuma esmu piedalījies visās vēlēšanās un referendumos, jo uzskatu to par vienu no svarīgākajiem pilsoņa pienākumiem. Tāpēc vēlos visus aicināt piedalīties vēlēšanās - balsojot! Pirms četriem gadiem mūsu pilsētas pašvaldības vēlēšanās piedalījās mazāk kā 50% balsstiesīgo. Skaidrs, ka pie šī rezultāta vainojami daudzie politiskie skandāli un iedzīvotāju pieaugošā vienaldzība, arī tas, ka gandrīz katrs otrais iedzīvotājs ir zaudējis ticību iespējamām pārmaiņām. Tieši tāpēc ir tik svarīgi katram jūrmalniekam paust savu viedokli - balsojot!

Pilsētai nepieciešami tādi deputāti, kas spējīgi strādāt saimnieciski, domājot par saviem iedzīvotājiem un viņu interesēm, un atceroties tās katru dienu, nevis tikai īsi pirms kārtējām vēlēšanām.

Esmu gatavs ar savu pieredzi un idejām strādāt savas Jūrmalas un jūrmalnieku labā!

Tev, Jūrmalai!

Jānis Ķirsis